Miasto mozaik

Azja, Jordania, Tu byłem

Miasto mozaik to prawdziwa perełka wśród zabytków Jordanii; to miejsce, którego nie wolno ominąć, gdzie czeka nas prawdziwy mozaikowy zawrót głowy. W Madabie, bo o niej jest mowa, mozaiki są wszędzie; w muzeach, kościołach, hotelach i oczywiście sklepach z pamiątkami. Kupimy je w formie podkładek, oprawionych obrazów czy nawet stolików.
Madaba jest słynna przede wszystkim ze swojej mozaikowej mapy ówczesnego świata. A przynajmniej jej bliskowschodniej części. Postaram się przekonać was, że to nie jedyna mozaika, która warta jest uwagi.

Welcome To Jordan !

Azja, Jordania, Tu byłem

Tytuł dzisiejszego wpisu to najpopularniejsze zdanie jakie usłyszymy przebywając w Jordanii.
Nieważne czy będzie to sklepikarz, osoba sprawdzająca bilety do atrakcji turystycznych, policjant czy straż graniczna; każdy zaprasza do zwiedzenia ich kraju.
Jordańczycy to bardzo przyjaźni i życzliwi ludzie, a Jordania to kraj, który z racji swojego położenia jest ważnym miejscem dla wyznawców największych religii świata.
I o tym będzie dzisiejszy wpis, postaram się przybliżyć Wam kilka miejsc w Jordanii, ważnych zarówno dla chrześcijan, żydów i muzułmanów.
Ale czy te miejsca, mimo znaczenia religijnego, są interesujące turystycznie ? Sprawdźcie sami !